Başkanın Mesajı

Merhabalar,

Çalışkan ve girişimci bir ruha sahip olan Balkan, Rumeli ve Batı Trakya insanı gittiği her yeri güzelleştirmektedir.

Nüfusu bakımından ülkemizin 4. büyük kenti olan Bursamız aynı zamanda güçlü bir ekonomiye de sahip olup, istihdamdan ihracata kadar öncü şehir durumundadır.

Bursa’nın güçlü yapısında belirli aralıklarla bu cennet Vatan’a göç etmiş olan Evlad-ı Fatihan’ın torunlarının büyük payı bulunmaktadır.

Bu anlamda Bursamız’da Balkan ve Rumeli kökenli farklı sivil toplum kuruluşları olmakla birlikte bizler bilhassa Batı Trakya’dan göç etmiş ve her birisi iş dünyasının içinde olanları bir araya getirmek amacıyla kısa adı BATISİAD olan Batı Trakya Türkleri Yönetici, İşadamları ve Sanayiciler Derneği’ni kurarak faaliyetlerimize başladık.

Batı Trakya kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlar’daki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak misyonuyla çıktığımız bu yolda, Türkiye’nin özellikle Balkanlar’daki ekonomik gücünü ve üretim potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek ulusal ve uluslararası ekonomik politikaları oluşturmak; Türkiye’nin Balkanlar’daki coğrafi stratejik gücünü ön plana çıkarmak suretiyle tanıtımına katkıda bulunmak; Uluslararası düzeyde ekonomik, sosyal ve kültürel ilişki, iletişim, temsil ve işbirliği ağlarını geliştirmek hedefindeyiz.

Bunu yaparken de yıllardan beri Balkanlar ve Rumeli ile Anadolu coğrafyası arasında çok önemli bir köprü görevi üstlenmiş olan Bursa çok uygun bir yerdir.

Batı Trakya kökenli yönetici ve işadamlarının liderlik vasfı ile sosyal sorumluluk ve dayanışma ruhunun geliştirilmesine katkı sağlamak, kültürler arası sosyal ve ticari köprü oluşturulmasını temin etmek üzere başlattığımız çalışmaların her geçen gün yoğunlaşarak devam etmesi ve aramıza yeni arkadaşlarımızın katılması bizlerin şevkini daha da artırmaktadır.

Web sayfamız bizleri ve faaliyetlerimizi yakından takip edebilmeniz için sizlere imkanlar sunmak üzere hazırlanmıştır.

Saygılarımla;

Ahmet ER
BATISİAD Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet Er

Birlikte Daha Güçlüyüz
BATISİAD ile TANIŞIN
Amacımız; Batı Trakya kökenli yönetici ve işadamlarının liderlik vasıflarını, sosyal sorumluluklarını ve dayanışma ruhunun geliştirilmesine katkı sağlayarak, kültürler arası sosyal ve ticari köprü vazifesi görmek ve tüm toplumun sosyal ve ekonomik düzeyinin gelişmesine katkıda bulunmaktır.
HABER BÜLTENİMİZE ABONE OL
Tüm Hakları Saklıdır © 2020
Web Tasarım: Join Digital